3757

Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de. Peki kaç lira?

Yeni Nissan Qashqai, cesur tasarımı ve segmentinin en gelişmiş teknolojileri ile yenilendi. Müşteri ihtiyaçlarına göre yeniden şekillenen Nissan Qashqai;  Visia, Tekna, Platinium ve Black Edition olmak üzere dört farklı donanım seçeneği ile satışa sunuluyor. Motor seçeneği olarak ise 1.2 DIG-T turbo benzinli, 1.5 ve 1.6 litre dizel üniteler bulunuyor. Model özellikle Türkiye’de olmazsa olmazlar arasına giren dizel otomatik kombinasyonunu da yeni yüzüyle sunuyor. Modelin 1.2 turbo benzinli seçeneğinin başlangıç fiyatı ise 67.990 TL. Dizel otomatik kombinasyonunun başlangıç fiyatı ise 86.990 TL olarak belirlenmiş.
Model özellikle ön yüzündeki değişimlerle ön plana çıkıyor. Far grubu otomobili çekici yapan en büyük ayrıntı. Yeni Nissan Qashqai´nin LED farları daha beyaz ve canlı ışık üretirken, Xenon farlara göre yüzde 50 daha az enerji tüketiyor. Bumerang şeklindeki gündüz farları otomobili daha dinamik bakışlara kavuşturmuş. Ayrıca bumerang tasarım çizgilerinin tamponlarda da kullanılması dinamizm ruhunu nitelemiş. Tamponun altında ve çamurluk kenarlarında yer alan gövde renginden farklı detaylar otomobilin arazi karakterini gösteriyor. Yan bölümde daha oval hatlar kullanılmış. Arka bölümde ise değişim olarak yana daha da uzatılmış stop grubu göze çarpıyor. Cam üstü spoyler ile otomobilin bu bölümüne sportif bir hava katılmış. Yeni Qashqai, selefine göre 20 mm daha geniş, 47 mm daha uzun ancak 15 mm daha alçak. Modelin yüksekliğinin azalması içerideki baş mesafesi konusunda kafalarda soru işareti oluşturabilir ancak Nissan’dan gelen açıklamaya göre baş mesafesinde 10 mm daha bir iyileştirme gerçekleştirilmiş. 
 
 
Daha kaliteli iç mekan
Model içeride eski modelin tersine kalite algısı yüksek bir iç mekanla sizleri karşılıyor. Değişim rüzgarları ön konsolda hemen kendini hissettiriyor. 3. Kollu direksiyon simidi, orta konsol tasarımı değişim sinyallerinin alındığı ilk ayrıntılar. Direksiyon kullanışlılık açısından başarılı. Üzerindeki kontrol kumandaları ile otomobilin birçok fonksiyonunun kontrolü sağlanıyor. Gösterge panelinin ortasında 5 inç’lik ekran kullanılmış. Modelin güvenlik özellikleri, yol bilgisayarı bu kısımdan takip edilebiliyor. Malzeme kalitesi anlamında ön konsolun üst bölümünde yumuşak malzemelerin kullanılması onun başarısını yansıtıyor. Ayrıca sağ ayağınızın orta konsolla temas ettiği bölmede kullanılan yumuşak malzeme detayı ise oldukça hoş olmuş. Eşya gözü konusunda vites önünde, arkasında, kapı kollarında ve kolçakta yeteri kadar alan sunulmuş. Yüksekte konumlandırılan koltuk, aracın her noktasına hakim olmanızı sağlıyor. Bu durum özellikle arazi sürüşlerinde size katkı sağlıyor. Önde ve arkada sunulan alan yeterli.  Bu iç alanın yanı sıra model bagaj hacmini de selefine göre 20 litre arttırarak 430 litreye çıkarmış.
 
Güvenlik Ön Planda
Nissan Qashqai’de sunulan gelişmiş teknolojik özelliklerin oluşturduğu sürücü destek sistemleri güvenliğin yanı sıra kullanıcı için ilave faydalar sağlıyor. Yeni Nissan Qashqai’de sunulan teknolojik ve güvenlik özellikleri;
Otomatik Çarpışma Önleyici Sistem: Araç içi radar sistemi ile aracın ön kısmını tarayan sistem, ön kısımda bulunan araç ya da cisim ile olan mesafeyi korumayı sağlıyor.
Trafik İşareti Tanıma Sistemi: Daha güvenli ve kurallar çerçevesinde araç kullanmasına destek amacıyla, aracın ön kısmında bulunan kamera trafik hız limiti işaretlerini okuyarak sürücüye iletiyor.
Sürüş Kontrol Sistemi: ESP sisteminin ileri düzeyli çekiş kaybını önlemek üzere devrede olmasına ek olarak, düşük hızda ve düşük güç ihtiyacında Aktif Yol Kontrolü’nün her bir tekere fren uygulaması ile aracın dönemeçlerde, sürücü kontrolüne müdahale etmeden, en iyi performansı göstermesini sağlıyor. 
Yeni Nissan Connect: 7 inç ekrana sahip yeni Nissan Connect, yeni Nissan Qashqai’nin diğer bir üstün özelliği olarak sürücünün kullanımına sunuluyor.
Aktif Sürüş Kontrolü: Aracın engebeli zeminlerde tüm yolcuların sürüş konforunu en üst düzeyde tutmak adına, düşük düzeyde frenleme gücü ile aracın daha sabit kalmasını sağlıyor.
Aktif Motor Freni: Xtronic şanzımanın gücünü ve kontrol edilebilirliğini kullanarak dönemeçlerde araca belirli oranda motor freni uyguluyor. 
Aktif Yol Kontrolü: Aracın davranışını ve ilerlemekte olduğu yolu izleyip, hafif fren yaparak en iyi çekişi sağlayarak savrulmayı önlüyor.
 
Yepyeni motorlar
Yeni Qashqai’nin 1.2 litre benzinli motor seçeneği altı vitesli manuel şanzımanla sunuluyor. Turbo motor 115PS güç ve 190Nm tork sağlıyor. Mütevazı ölçülerine rağmen 1.2 litre motor güçlü ve önceki 1.6 litre motora göre daha hızlı ivme ve esneklik sunuyor. Ağırlığının daha az olması ve daha etkin yakıt tüketimiyle çalışması, aynı zamanda başlangıç seviyesindeki benzinli Qashqai’nin yerini aldığı önceki modele göre daha çevreci ve ekonomik olması anlamına geliyor. 1.2 DIG-T motorun CO² emisyonu 129g/km (önceki 1.6-litre benzinli modelden 10g/km daha az) ve yakıt tüketim değeri 5.6 l/100km (önceki 1.6-litreye göre 0.6 l/100 gelişme)
Diğer bir seçenek olan 1.5 litre dizel motor geçirdiği evrim sonucu 99 g/km’lik CO² emisyonuyla bir Qashqai’de sunulan en çevreci ve en etkin yakıt tüketimli motora dönüştü. Ciddi bir mühendislik programı sonucu 1.5 litre dCi motor, tork değerindeki 20Nm’lik artış sayesinde sürüş anında daha fazla esneklik sunuyor. Yakıt tüketimi açısından 1.5 dCi, 3.8 l/100km’lik AB kombine yakıt tüketimi değeriyle crossover segmentinde yeni bir standart belirliyor.
1.6 litre dizel motor seçeneği ise, Qashqai dizel serisinin en üst modeli olarak konumlandırılıyor. 1.6 dCi iki ve dört çeker seçenekleriyle sunuluyor. Alliance ortağı Renault ile birlikte geliştirilen 130PS motor, segmentindeki en gelişmiş dizel motorlardan biri olup yakıt tüketimini minimize etmek ve CO² emisyonunu azaltmak üzere tasarlanmış çeşitli teknik yenilikleri içeriyor. İki çekerli manuel seçenekte 1.6 dCi’nin CO² emisyonu 115g/km ve AB ortalama yakıt tüketimi değeri 4.4 l/100km. İkinci nesil Qashqai için özel olarak geliştirilen yeni Xtronic şanzıman versiyonunda emisyon 119g/km ve tüketim 4.6 l/100km iken, dört çeker manuel seçenekte ise sırasıyla 129g/km ve 4.9 l/100km değerleri sağlanıyor.

İçerik Yorumları

  1. avatar
    Cevapla
    Arena Servis Audi, Seat, Skoda, Volkswagen, Creysler, Fiat, Toyota, Volvo, Bmv Servisi Konya

    Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de. Peki kaç lira? başlıklı bu içeriğe yorum eklemek istiyorsanız lütfen faceboook hesabınızla facebook'a giriş yaparak aşağıdaki yorum alanına yorumunuzu ekleyin. Yazdığınız yorum, herhangi bir onaya tabi olmaksızın sayfada yayınlanacaktır...

  2. İçeriğe Yorum Ekleyin

Renk Ayarları

Ekran Genişliği

Arkaplan

*yalnızca dar ekranda çalışır

Arkaplan Resmi

*yalnızca dar ekranda çalışır